Panele ogrodzeniowe są elementami odpowiadającym za wypełnienie przestrzeni między słupkami płotu. Płoty panelowe można kupić w zestawie lub pojedynczo. Montaż produktu jest łatwy, a sposób montażu zależy od ich rodzaju. Ogrodzenia panelowe mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Wśród najczęściej stosowanych materiałów do produkcji paneli ogrodzeniowych, wyróżnia się metal, drewno, a często nawet beton. Produkty dostępne są w różnych wysokościach, dopasowanych do potrzeb użytkowników. Jeśli zdecydują się Państwo na zakup najlżejszego rozwiązania, wówczas bez problemu mogą Państwo samodzielnie przymocować panele za pomocą śrub i obejm.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIE PANELE OGRODZENIOWE?

Zakup paneli ogrodzeniowych nie jest sprawą łatwą. Nasz artykuł powinien pomóc Państwu dobrać panele ogrodzeniowe dopasowane do Państwa potrzeb. Pierwszym krokiem w podjęciu właściwej decyzji, jest odpowiedź na pytanie, czy potrzebują Państwo ogrodzenia ażurowego, czy pełnego. Od tej decyzji będzie zależeć późniejszy dobru odpowiedniego rodzaju materiałów, z którego ma być wykonane ogrodzenie.

Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań są metalowe panele ogrodzeniowe. Wykonane są one najczęściej ze stali bądź aluminium. W przypadku tego rozwiązania, płoty panelowe są najczęściej ażurowe. Spośród metalowych paneli ogrodzeniowych w ostatnich latach zyskują na popularności trzy rozwiązania, wymienione poniżej:

Panele ogrodzeniowe 3D
Panele ogrodzeniowe 2D
Panele dekoracyjne wycinane laserowo

Panele ogrodzeniowe 3D oraz panele ogrodzeniowe 2D wykonane są ze stalowych ocynkowanych prętów. Dodatkowo najczęściej maluje się je proszkowo, dzięki czemu możliwe jest dobranie odpowiedniej kolorystyki ogrodzenia. Oprócz tego malowanie proszkowe ma za zadanie przedłużyć żywotność ogrodzenia. Według opinii ekspertów ogrodzenia malowane w ten sposób, wykazują większą wytrzymałość oraz odporność na korozję (nawet do kilkudziesięciu lat). W porównaniu do paneli 3Dpanele ogrodzeniowe 2D posiadają nieco grubsze pręty oraz przede wszystkim są panelami prostymi. Panele ogrodzeniowe 3D charakteryzują się przetłoczeniami w kształcie litery V, które dają możliwość użycia cieńszych stalowych prętów. To sprawia że ogrodzenie jest sztywne, a przede wszystkim lekkie. Wielkość oczek w panelach ogrodzeniowych może być różna w zależności od rodzaju, na jaki się Państwo zdecydują. Należy pamiętać, że większe zagęszczenie oczek wpływa na cenę, ze względu na ilość materiału potrzebnego do wykonania ogrodzenia. Ogrodzenia panelowe z gęściej osadzonymi oczkami z pewnością sprawdzą się dobrze do ochrony posesji.

Kolejne bardzo popularne rozwiązanie to ogrodzenia panelowe betonowe. Mają one charakter systemowy co oznacza, że na miejsce przywozi się gotowe panele ogrodzeniowe betonowe, które montuje się do betonowych słupków. Proces montażu polega na wsunięciu ich od góry w gotowe już wyżłobienia zrobione w słupkach. Ze względu na ciężar paneli, do montażu potrzeba jest więcej osób niż jedna. Beton, z których wykonane są panele ogrodzeniowe może mieć różnorodną powierzchnie. W przypadku tego rozwiązania dostępne są nie tylko konstrukcje pełne ale również można spotkać się z ażurowym wykończeniem paneli (w szczególności na górnych partiach).

Ostatnim opisywanym rodzajem paneli ogrodzeniowych są drewniane panele na ogrodzenie. Rozwiązanie najczęściej stosowane do ogrodzenia działek, ale również doskonale sprawdza się do ogrodzenia posesji. Warto zauważyć, iż to rozwiązanie wymaga regularnej impregnacji, ze względu na użyte drewno. Jeśli nie chcą Państwo poświęcać dużej ilości czasu na impregnację paneli, wówczas warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, jak drewno polimerowe. W tym wypadku, otrzymują Państwo produkt zdecydowanie bardziej odporny na czynniki atmosferyczne niż klasyczne drewno.

PANELE OGRODZENIOWE – PODSUMOWANIE INFORMACJI

Bez względu na to jakie panele ogrodzeniowe zdecydują się Państwo zakupić, będzie to zawsze zdecydowanie łatwiejsza opcja w montażu, niż tradycyjne formy ogrodzenia. Wybór paneli powinien opierać się tylko i wyłącznie o Państwa osobiste preferencje i potrzeby. Od siebie możemy dodać, że najczęściej wybieranym produktem wśród naszych Klientów są płoty panelowe metalowe. Wybór ten wynika z tego, iż są one uniwersalne i przede wszystkim dają naszym Klientom duże pole manewru, jeśli chodzi o aranżacje. Panele ogrodzeniowe betonowe ograniczają widoki za oknem, natomiast drewniane wymagają stałej impregnacji. Wybór należy do Państwa, a cała ofertę paneli ogrodzeniowych dostępnych w naszym sklepie znajdą Państwo pod tym adresem.

WYMARZONE PANELE OGRODZENIOWE CZEKAJĄ! UDANYCH ZAKUPÓW